סוף העולם

כבר שבוע שהשיר הזה מתנגן לי בראש  “It’s the End of the world as we know it…”  ומיד אחריו מגיעה גם הגרסה העברית ” זה סוף העולם סוף העולם…” ואני טועה האם זה מקרי או שבאמת משהו מתחיל להתקדם לעברנו, העובדה שאני מרגיש שאני לא מצליח לתכנן או לראות את עצמי יותר מ- 3 ימים קדימה מתחילה להיות חשודה בעיניי אבל גם מעניינית ואם נוסיף לזה מילוני אנשים בכל העולם שמרגשים משהו שונה לאחרונה, תחושה שמשהו חדש מגיע והישן העתיד להתנפץ, להעלם או פשוט להישכח כי  הוא לא יהיה רלוונטי יותר במציאות החדשה שתיווצר.

 מיליוני אנשים בכל עולם רוצים שמשהו חדש יבוא בקצות האצבעות שלהם הם מרגישים שהוא כבר פה, “אכן תקופה מרגשת לחיות בה” אמר לי השבוע חבר  יקר ואני מודה שאפילו קצת התרגשתי, אני באמת מרגיש שזו תקופה מרגשת לחיות בה, נכון יש הרבה סימני שאלה ועובדות לא ידועות, מה בדיוק יקרה ב-21 לחודש, האם ייפול עלינו מטאור ענק, או שם מה גל ענק יגיע ויסחף את כולנו ואולי האדמה תיפתח פיה ותבלע אותנו בהנאה, הרי קצת מגיע לנו מכל זה. לא צריך להסתכל עמוק על החברה בה אנחנו חיים כדאי לראות כמה מאמץ אנחנו עושים כדי לפגוע ולהרוס את עצמנו, וכן יש כאלו שלא יסכימו איתי ויקראו לזה “קידמה וטכנולוגיה”, אבל שאני רואה אלפי חקלאים מקומיים פה בפרו משתמשים בכימיקלים  על מנת “להעשיר” את האדמה שלהם במקום עושר הם מוצאים אדמה חסרת חיים ואנרגיה ומזון מלא בכימיקלים , אז זה לא קידמה. כאשר ממשלת בברזיל ממשיכה לבנות סכר ענק באמזונס, סכר שיהרוס באופן ישיר יותר מ 20 קהילות שונות ומגוונת והכול לשם מה? יותר חשמל ואנרגיה, כן כבר אמרתי קידמה הם קוראים לזה. כאשר אלפים של נפאלים צעירים חושבים שמעבר מהכפר לעיר הגדולה  יעניק להם אין סוף אפשריות או יהפוך אותם לעשירים, אבל בסוף הם מוצאים את עצמם בודדים העיר הגדולה מנסים לשרוד בין סמטאות אפלות ושווקים חשוכים, וכן יש שיגידו שזו התפתחות צמיחה הם יכנו זאת בכותרות העיתונים. אז כן כנראה שהגיעה הזמן שנלמד את הלקח שלנו שנפנים אם שנמשיך להרוס את עצמנו ואת הסביבה שלנו, סוף העולם יגיע, אולי לא  ב21 בדצמבר אולי לא באפריל הבא אבל הוא יבוא הוא כבר שם.

וכן אני חייב לסיים קצת אופטימי ויש בי הרבה מזה לאחרונה, כי אני מאמין הם כל-כך הרבה אנשים עוסקים בסוף העולם, חושבים, כותבים, מדברים ומציירים על ואת הנושא הזה, אז אולי אם אותם מיליונים  (וכן אני מאמין שמדובר במילונים) ינסו ביחד לכנס את התודעה של כולם למקום של טוב, תקווה, אהבה ושלום, מתוך מטרה והבנה שהעולם החדש הוא כבר ורק אנחנו יכולים ליצור אותו ביחד.

ולסיום אני מזמין אותכם לצפות בקרב “סוף העולם” אביב גפן נגד R.E.M

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s