כן, אני טעיתי

למעלה מ- 48 שעות אני מסתובב עם המחשבה איפה טעיתי, מה היה הדבר שהפך את דעתי האישית והפרטית לעוד מעגל של שנאה המכוון בעיקר אלי, איך יכול להיות שמתוך כוונה של אהבה ורצון לשלום הפכתי להיות שנוא נפשם של למעלה מ- 900 אנשים והמספר רק ממשיך לעלות, למה המילים האהבה ושנאה כל-כך קרובות במציאות האחת לשנייה, איך יכול להיות שאנשים מחזיקים אצלם בגוף כל-כך הרבה כאב שהופך במהירות כו גדולה לרגשות של שנאה איבה ולעתים מתורגם גם לאלימות פיזית ובמקרה שלי מילולית, למה הרבה יותר קשה לנו להפגין אהבה אמפתיה והכלה לכדי מעשים, לחבק, לנשק, לגעת, למה עדין שנאה מנצחת אפתיה ואיפה הלב היהודי המפורסם, איפה היכולת להשתתף בכאב של אחרים, לראות ולשמוע אותם. כנראה כמו שכבר הבנתי ב-48 השעות האחרונות אנחנו לא שם, עדין עסקים בכאב הלאומי והפרטי שלנו, הישראלים עדין נמצאים בתודעה של קורבנות, תמיד מישהו אחר אשם במצב שלנו, תמיד אנחנו צודקים, ותמיד צה”ל ינצח. ואולי יש בזה משהו קצת נכון, צה”ל אומנם ינצח הפעם וגם פעם הבא, הרי אנחנו מגדלים ומטפחים דורות של לוחמים, שמוכנים בעת הפקודה לקפוץ על הגדר, לתת פזצטא ואש ואש, רק שלדעתי ואני מדגיש שוב זו היא דעתי, אנחנו אף פעם לא מנצחים באמת, רק מוספים עוד לבנה לקיר הכאב שלנו עוד משקל שנמשיך לסחוב על גבינו עד למערכה הבא, ואז שוב נעצום את עיניים הוא יותר גרוע נשאיר אותם פתוחות ונחשוב שאנחנו צודקים, שאנחנו עושים את המעשה הנכון ובלי לראות את האפשריות הנוספות מלבד אלימות מלבד שנאה, הרי עמוק בתוך רבבות הלבבות הישראלים נמצא יופי אהבה והבנה שיודע שאלימות לא הביאה לשום פתרון ולשום שלום בשום שלב בהיסטוריה היא רק דוחה את הקץ ומוסיפה רק עוד כואבים וכואבות.

כן אני טעיתי ובגדול, פגעתי ברגשות של אנשים אהובים שלי, גרמתי לאחרים לצאת מגדרם ולתקוף אותי אישית הוספתי עוד קיסם למדורת השבט, מדורה שבוערת לא על עצים, היא בוערת על הכאב ופחד מושטת על שנים של מלחמה, שכול, שנאה וידיעה שאנחנו תמיד צודקים והסיפור שלנו הוא היחידי שקיים. כן אני טעיתי בגדול חשבתי שאולי יצליחו להבין את דברי מבלי להוציא אותם מהקשרם, לחשוב שרציתי לעורר פרובוקציה רק לשם הפרובוקציה, אז חשוב לי להגיד אין בי רצון וגם לא צורך לעורר בפרובוקציה, היא כבר קיימת יום יום בציבור הישראלי פרובוקציה של מחשבה וידיעה שהדרך שלנו היא צודקת ואין דרך אחרת.

אני מתנצל עם פגעתי ברגשות של חברים משפחה או סתם אזרחים יקרים ומודאגים, אבל בסך הכול רציתי להראות נקודת מבט אחרת, מבט של אהבה, שלום, ואמפתיה מבט של הצד השני והצד שלנו ביחד.

אוהב
אני.

Advertisements

5 thoughts on “כן, אני טעיתי

 1. שמחה לקרוא שהסברת את עצמך והבהרת את הדברים בדרך ראויה ומכובדת תוך התחשבות ברגשות האחרים. שמחה שאתה חושב גם עלינו ולא רק על עצמך. אוהבת!!!

 2. דרורי. אני כותבת לך כאן בבלוג שלך, הבית שלך, שמשקף את מי שאתה והמסע שאתה עושה. הפייסבוק בימים אלו מוצף “ביריות מהבטן” של אנשים שמבטאות תחושות אמיתיות של דאגה, חרדה וכאב. כמו מה שאתה כתבת. מהבטן. אני מאוד מעריכה את היכולת להודות בטעות, בטוחה שזה היה שיעור קשה. מקווה שכל החיילים שלנו יחזרו מהר ובשלום הביתה ואז, כן אז, נקיף אותם באהבה כמו שאתה הייתה עושה.

 3. אתה אדם תמים. אין לי ספק שהכוונות שלך טובות. אתה חי בעולם פנימי מושלם בו אהבה היא תוצאה של אהבה. כאילו שאם נניח את נשקנו, לאויבים שלנו לא תהיה סיבה יותר לשנוא אותנו ולתקוף אותנו. רואים שאתה לא מבין את המציאות האמיתית, יש לך מציאות משלך בראש שלך, ואתה מסרב לקבל את המציאות בשטח.
  תנועת חמאס היא תנועה איסלמית קיצונית, על פי האידיאולוגיה המקורית שלה, שנכתבה לפני למעלה מ1400 שנה (הרבה לפני שיבת ציון), צריך להלחם בכופרים שפלשו לאדמה מוסלמית והשתלטו עליה. מבחנתם, אין היסטוריה קודמת למוחמד. מה שהיה כאן לפני 2000 שנה לא נחשב. הכל התחיל במוחמד, וכל אדמה שמוסלמי כבש חייבת להשאר מוסלמית לעד.
  אתה יכול להרעיף אהבה לחמאס עד מחרתיים, הם עדיין ירצו להרוג אותך. אין להם שום כוונות להפסיק לירות על ערי הדרום ולגרום לחיי התושבים הישראלים להיות גיהנום. אם נפסיק להתגייס למילואים, זה יתן להם רק עוד כח ומוטיבציה להמשיך בכל הכח לירות גראדים לבאר שבע ופאג’רים לחולון.
  חמאס קיבל שלטון על אדמה משוחררת מיהודים, על שטח שגובל בים מצד אחד, במדינה ערבית מצד אחר ומדינה יהודית שמזרימה לו חשמל ותרופות מצד שלישי, במקום להתחמש בגראדים, הוא יכל להוכיח לעולם שהוא ראוי למדינה ומסוגל לחיות בשלום עם שכנותיו כשולט על עמו. תאמין לי, ואתה יודע את זה טוב מאד, שברגע שהחמאס היה מפסיק עם הירי, מתחיל לדאוג לעמו, ישראל היתה משחררת את כל החסמים ועוזרת להם להקים שם מדינה. זו היתה מטרת ההתנתקות.
  את הבקשה שלך להרעיף אהבה ושלום אתה צריך להפנות לארגון הקיצוני הזה. ברגע שהם יחליטו שהם רוצים שלום ולא חיסול מדינת ישראל, יהיה שלום. אנחנו מחכים לזה כבר למעלה מ64 שנים. למדינת ישראל אין שום אינטרס לא להגיע לשלום ולאהבה כמו שאתה מתאר.
  מדינה שחפצה בשלום, חייבת שיהיה לך צבא חזק כנגד אלו שיעשו הכל כדי שלא יהיה שלום.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s