הכל קשור והכל מחובר

ובעברית: תפסיקו לחשוב!

הם כל הזמן שואלים – אז מהתכנון? מה התוכנית? או מה אתה הולך לעשות עכשיו? אה ויש את השאלה שאני הכי אוהב, נו מצאת עבודה? ואז פתאום תחושה של בלבול עוטפת אותי, אני מנסה להבין מי המבולבל, מי זה שאין לו תכנון, מי שזה שחי בחוסר ודאות – אני או הם? אין בי כעס. רק רצון לומר להם, יותר נכון לצעוק להם באוזן, שאין תכנון או תוכנית כי פשוט אין מה לתכנן. אין שם כלום מלבד אחיזה במציאות עתידית שאין בה שום דבר פשוט מכיוון שהיא עוד לא קרתה. העתיד כהגדרתו הוא בעתיד ולכן כל רצון לנסות להשיג  משהו באמצעות אחיזה בו היא כשלעצמה בלתי מציאותית. תסתכלו סביבנו – העולם משתנה במהירות של תאילנדי שקוטף עגבניות, במקומות מסוימים הוא אפילו קורס, וזה לא משנה אם זה כלכלית, חברתית או אקולוגית הכל קשור והכל מחובר באותה רשת, פעולה צרכנית אחת שאנחנו עושים פה משפיעה אלפי קילומטרים מפה. הכל קשור והכל מחובר, הבעיה היא רק שהקשרים לא נכונים. במקום לחבר בין תאגידים, רשתות, מטוסים וספינות אנחנו צריכים לחבר יותר בין האנשים. לא כסוחרים או נסחרים, אלא להביא את הערך האנושי לתוך הרשת להכניס את הכנות והאמונה שכל אדם הוא טוב ויש לו מה לתת לנו, אולי לא תמיד מה שאנחנו צריכים אבל כל אחד מסוגל לתת.

אני מאמין שהגיע הזמן להפסיק להתעסק במה יהיה, אלא פשוט להיות ולנסות לעשות את הכי טוב שאנחנו יכולים בכל יום. להעניק לעצמנו את מה שאנחנו צריכים היום, כי מחר עוד לא פה – הוא מחר! לא לוותר על הצרכים ועל הדברים שגורמים לנו טוב, כי אושר חייב להיות בתוך הלב שלנו כל יום, כל שעה, ולא בעוד 15 שנה כאשר נוכל “לנוח” על זרי הדפנה.

הגיע הזמן להתעורר ולהבין שאין עתיד בלי הווה ואם אנחנו לא נהיה מאושרים בהווה אז, אין אז! אנחנו חייבים למצוא את האיזון שלנו בהווה, איזון מקצועי, רגשי, רוחני, יצרתי ואומנותי וכמובן שכל אחד יכול וצריך להוסיף כל מרכיב שמבחינתו גורם לו לאיזון והופך אותו למאושר. זה לא דבר משוגע לדרוש את זה מעצמנו, זה משוגע לחיות אחרת ולחושב שבעתיד יהיה טוב.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s