סוכה של עשייה

1.והופ נחתתי בקטמנדו בירת נפאל ומאותו רגע מדהימה אותי המחשבה והיכולת שיש לנו בני אדם לעשות מעבר מהיר שכזה בין תרבויות, אנשים, ריחות, צבעים, היסטוריה, פוליטיקה ועוד, הדבר המרכזי שאני חושב עליו מאז הגעתי לעיר הוא חוסר הידע לעומת העומק שממנו באתי ממנו, אני רואה ברחובות עשרות תיירים לבושים במיטב הציוד למטפס כאילו עוד רגע הם נועצים את דגל מדינתם על פסגת האוורסט או מתגוננים מפני מפולת שלגים על רכס האנהפורנה הזוכה פה לאזכור כל עשר דקות כאילו היה בחורה יפה שאי אפשר להוריד ממנה את העיניים. הם הולכים ברחבי העיר מצוידים במפות, ספרים ושאר ירקות, מסתובבים להם בין אתר לאתר חנות לשוק, קונים, מתמקחים נוגעים, מודדים, אך תמיד שומרים על המרחק הזהיר מפני המציאות המקומית המורכבות, הרחובות הצדדים שמחוץ אזור התיירים לא מצוינים בספרים שלהם, גם לא הנחלים המזוהמים ועוני הגדול שנמצא בכל פינה, ילדים צעירים שעובדים למחייתם בעבודת כפיים וזקנים שזרוקים בפינת הרחוב מבלי שהבנתי מה מצבם.

דגלי תפילה על רקע קטמנדו

2.לצד המחשבות והתהיות הגדולות זכיתי גם להתחיל הרפתקה חדשה, 20 אנשים חדשים שהם חלק מחיי לתקופה הקרובה, ההחלטה להצטרף לתוכנית התנדבות של 4 חודשיים בנפאל הייתה עוד מעשה בלי מחושב מצדי, אבל הרי רק כאשר את לא מתכנן באמת אתה מגיע למקומות נפלאים. מדהים לראות איך חווית הקבוצה מעוררת אצל כל אחד דברים שונים, הפרט מביא לקבוצה את מסת חייו והקבוצה צריכה להכיל אותו ללמוד ממנו ולתת לו את התחושה שהוא חלק ממנה ושותף למטרותיה.
3.שלשום שבנינו יחד סוכה כשרה למהדרין מעמודי במבוק מקומיים וענפי בננה כסכך ישבתי בצד התבוננתי והרגשתי מאושר להיות חלק מהדבר הזה שקורה אל מול עיני, כל אחד פרק מתיקו האישי את יכולתו למשימה שנדרשנו לעשות, האחד תכנן, השני חשב, השלישי תמך והשאר, תרמו עזרו, הכינו שתיה למדו דבר חדש או שניים, קישטו, צירו והדביקו. ויחד תוך שעתיים הקימו את הסוכה היפה ביותר שראיתי מעודי. היכולת של קבוצת פרטים לעשות מעשה הוא הערך הגדול ביותר בעייני שיצא מהמחאה החברתית בקיץ האחרון, היכולת של קבוצת אנשים לבנות סוכה שתכיל בתוכה ותאפשר לכל אחד להביא את יכולתו לידי ביטוי ובכך גם תעצים אותו בדרך למטרה משותפת היא הדבר הגדול ביותר שאדם יכול לחוות, הצלחה.
4.הלוואי ולכבוד השנה החדשה כל אחד ואחת פה בקטמנדו ושם בישראל יבחרו לקחת חלק בקהילה, קבוצה, מסגרת חברתית כלשהיא וליצור עשייה ומעשה משותף, ולאפשר לכולם להיכנס תחת הסוכה שלהם.

Advertisements

2 thoughts on “סוכה של עשייה

 1. הי דרור
  עוד מעט וגם אני מגיע
  קשה לחכות אבל אני לא יכול להתבכיין שאני חושב על גלעד שליט וכמה הוא מחכה לטיסה שלו
  ואני מגיע ליעד עוד לפניו
  בינתיים תרגמתי את השיר של קט סטיבנז (יוסוף איסלאם, אם אתה מתעקש) על קטמנדו בבלוג שלי
  atoister.blogspot.com

  שימרו לי מקום בסוכה ביום שני לארוחת ערב
  להתראות
  אמיר

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s