דמוקרטיה בזינזאנה


1.מעטים הרגעים בחיי  אדם בהם הוא מרגיש שיש כוחות חזקים הפועלים ממנו, אפשר לנסות לזקק זאת לכדי תחושה ומחשבה, אבל כאשר  אתה מנסה לקמט זאת למילים הן פשוט הולכות להן לאיבוד בין הרגשות והתחושות. כבר מספר ימים שאני מנסה לזקק את מחשבותיי לגבי המחאה המתחוללת בקרבנו, בהתחלה זלזלתי בה וחשבתי  שהאנשים הלוקחים בה חלק רק מחפשים תעסוקה מעניינת לחופש הגדול, לאחר מכן התחילו לצוף אצלי מחשבות של למה אני לא מתחבר לנושא, מה לא מספיק כואב לי? זה לא שיש לי דירה או בית שהוא רק שלי, זה לא שיש לי עבודה קבועה, פשוט הרגשתי שאני זקוק לדבר מה אשר יחבר אותי בצורה רגשית וחזקה. אתמול קיבלתי את התשובה ואת החיבור, אלפי אנשים שפשוט נמאס להם לשבת בכורסא הנוחה שלהם החליטו לקום ולהביע את דעתם וזכותם הדמוקרטית כלפי ההתנהלות והמדיניות של ממשלות ישראל בעשרים השנה האחרונות ככלל ושל הנוכחית בפרט,  נמאס לאותם אנשים לראות ממשלה מנותקת מהעם, שמעתי אותם אתמול מנסים להבין איך יכול להיות שעם בוחר נבחרי ציבור אבל הנבחרים לא בוחרים בעם, הם בחרו בכסף, בעושר, בחומר ובחמדנות. בחרו להבטיח את העתיד ילדיהם ולא את העתיד ילדנו, יום יום הם רוקחים תחבולות ומזימות איך לקדם את האינטרסים שלהם ושל חבריהם הטייקונים, העסקנים, הלוביסטים ובעלי ההון, הם משקעים את מיטב זמנם בלתכנן ולארגן ג’ובים ומכרזים למי שמקורב לצלחת בידעה שבכך הם יקבלו נתח ביום מין הימים. והעם, העם ישן בישראל אין קול ואין עונה נרדם הוא באמצעות ספינים תקשורתיים מתוזמנים היטב של ראש הממשלה ופמליתו וע”י הפחדות בלתי פוסקות של ראשי מערכת הביטחון על דבר עתידו ועל הסכנה הקיומית שעורבות לנו בכל פינה ובכל סמטה.

2.ואני אומר להם די! העם התעורר והבין שעבדו עליו גזלו את כספי המסים היקרים שהוא משלם ולא החזירו לו אותם. העם הבין שממשלת ישראל  לא חפצה בעיקרו היא חפצה בעיקרה ופה נמצא מוקד הבעיה ופה נמצא הצורך הגדול לשינוי, לא באמצעות סיסמאות, סלוגנים וכותרות מפוצצות בעיתון, אלא באמצעות החזרת השלטון חזרה לעם.

3.לקח לי זמן להבין, לקח לי זמן להוריד את מסכות הציניות הכבדות שאנו עוטים על עצמנו כדי להתגונן מהמציאות הקשה כדי להדחיק את הניתוק והפער האדיר בין הנהגה שלנו לבין העם היושב בציון, דרושה לנו בתקופה הקרובה אורך רוח ונכונות להמשיך ולהלחם על השינוי באמצעות הדמוקרטיה ורק דרכה, המדינה שייכת לעם, העם הוא זה שיקבע מי יהיו מנהיגו.

4.אתמול לראשונה בחיי הרגשתי מהי דמוקרטיה ומה היא הזכות להביע מחאה,.זה קרה שבמהלך מחאה ברחוב אבן גבירול עצרו אותי שוטרים נתנו כמה מכות לצלעות הרימו אותי באוויר וזרקו לתוך הזינזאנה המפורסמת, פעם הראשונה בחיי הבנתי מהי  דמוקרטיה ולמה כל-כך חשוב לשמור עליה, הבנתי כמה חשובה הזכות להביע את מחאתך גם אם היא עלולה לגרום לך לבלות עם עוד 25 גברים מיוזעים 4 שעות בתוך רכב עשוי מפלדה עם חריצי אויר קטנים, ולמרות הריחות הזיעה הצעקות הכעס, מצאתי גם מקום להבנה, הכלה וגאווה להיות שייך להעם הזה.

5.אני קורא לכל מי שעוד לא קם מהכורסה הנוחה, לקום!  זה לא מאבק בין אלו שיש להם לאלו שאין להם זה לא מאבק רק על דיור או פנסיה או רופאים או מורים. זה מאבק על שינוי השיטה כולה ועל החזרתה של המדינה חזרה לידי האזרחים שלה-העם!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s