תשעים זה קצת הרבה

זהו, סיימתי, שלושה חודשים שהם 90 ימים ועוד הרבה רגעים, דקות, שניות, עצבים, מתחים, תחושה של מגבלות, מחשבות אין סופיות על: עצמאות, תחבורה,היכולת לשרוד בלי, שעות של רכיבה אופנים, 2 פנצ’רים, הרבה טרמפים, מפגשים, סיפורים, התנסות חסרת תקדים בהבנת מערכת התחבורה הציבורית בישראל, מונית שירות, נהגים של מונית שירות, אנשים בתוך המונית שירות, מחשבות על מונית שירות וכן כבר הבנתם מונית שירות.

למדתי לבקש מאנשים עזרה, אפשר טרמפ איתך?, תגיד אפשר אולי שתעזור לי? אולי במקרה אתה נוסע ל…., בא לך לנסוע אולי ל…, לבקש או לא לבקש, איזה נודניק בטח אני נשמע, אולי לא כזה?, מה איכפת להם לתת לי טרמפ בעצם? אני הייתי עושה אותו הדבר? ברור!, ברור?

מעבר חד מחיי הכפר לחיי העיר, אני עכבר עיר או כפר? חולצות מכופתרות!? סנדלים זה מותר?, טוב אז כפכפים, ובכלל הרבה מאוד רגעים של התלבטויות והרבה צמתים בהם עמדתי ובכולם הייתי ללא רכב.

לפני שלושה חודשים שללו לי את הרישיון, לקחו לי את הניידות- החופש, נאלצתי למכור את הרכב האהוב שלי, ראיתי את סוף העולם מגיע ולצידו החורף שלא וויתר, הדמעות שלי התערבבו יחד עם מטחי הגשם ותופי השמים, חשבתי לברוח, לעזוב למקום שבו לא לוקחים לאנשים את הרישיון ל 90 יום, רשעים, גנבים, עושקים, איך הם רוצים שבחור צעיר יצליח לשרוד בג’ונגל של החיים בלי רישיון, בלי רכב, ללא היכולת להגשים את עצמו דרך ידית ההילוכים שלו, בלי דוושת הגז המספקת עונג צרוף של כוח אגו והרבה דוחות משטרה.

יש לי אופניים עם 18 מהלכים, אין לי אוטו, גם לא כסף לדלק. למדתי ב-90 הימים האחרונים שתחושות כמו העצמאות, ניידות וחופש, הם לא פונקציה של חומר כזה או אחר, זה תלוי באיך אתה מחליט לחיות את המציאות, הבחירה היא תמיד שלנו ואסור לנו לחשוב אפילו לרגע שזה תלוי באחר או באחרים.

קוראים לי דרור נוי והיום אחרי תשעים יום, חזר לי הרישיון הנהיגה.

Advertisements

One thought on “תשעים זה קצת הרבה

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s